WITAJ W NASZEJ WSPÓLNOCIE

W czasie epidemii kancelaria parafialna jest nieczynna. Prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-kancelarię.

reklama

77powstanie_zap_mini.jpg

REKOLEKCJE ON-LINE. BEATYFIKACJA 33

Po co rekolekcje Beatyfikacja33? Powodów jest wiele. Podamy tylko kilka najważniejszych:

Przez te rekolekcje bliżej poznasz i bardziej pokochasz Maryję, a to Ci przyniesie wiele łask i błogosławieństw. Sprawisz tym wielką radość Jezusowi, który pragnie, aby Maryja była bardziej znana i kochana. To da ci wielką radość.

Przez te rekolekcje dowiesz się czym jest oddanie się Matce Bożej, zrozumiesz dlaczego jest ono tak ważne oraz przygotujesz się duchowo do aktu oddania się. To będzie początek nowego życia.

Przez te rekolekcje zaczniesz uczestniczyć w zwycięstwie nad złem, które Bóg obiecał Maryi oraz Jej potomstwu. Oddając się Maryi - pozwolisz, aby mogła się w sposób nieograniczony kochać, wspierać oraz chronić. Każdy z nas tego potrzebuje.

Przez te rekolekcje staniesz się w rękach Jezusa i Maryi - narzędziem ratowania dusz Twoich braci i sióstr. Nie ma nic piękniejszego, niż mieć udział w tej wielkiej misji ocalania i ratowania dusz ludzkich.

Przez te rekolekcje poznasz tajemnicę Fatimy, tajemnicę dziecięctwa duchowego oraz tajemnicę świętych - poznasz sekret najkrótszej i najpewniejszej drogi do nieba.

Przez te rekolekcje wejdziesz w doświadczenie bezwarunkowej miłości oraz wielkiego poczucia bezpieczeństwa, które staje się udziałem każdego, kto zaufa do końca Maryi. To Cię uwolni od lęku.

Przez te rekolekcje doświadczysz łask, o których będziesz wiedzieć tylko Ty i Bóg. To będzie Twoja osobista historia wielkich rzeczy, które uczyni Ci Wszechmocny. To jest droga PEŁNA ŁASKI. [dla uczestników]

INFORMACJE

LIST Z HOSPICJUM.

31 lipca o godz. 16.00 zorganizowany został na boisku w Łabędniku festyn charytatywny z którego dochód przeznaczony został na pomoc hospicjum stacjonarnego dla dzieci w Olsztynie. Publikujemy list od s. Luisy (Mariola Świerczewska), kierownik placówki. [tekst listu]

 

MSZA GREGORIAŃSKA NA 2022 ROK.

Do końca sierpnia można zamawiać (osobiście u księdza proboszcza) terminy na msze św. gregoriańskie za bliską zmarłą osobę (30 mszy w 30 dni) na 2022 rok. [znaczenie gregorianki]

 

UWAGA. SPRZĘT ROLNICZY NA DRODZE!

Okres wakacyjny to czas wzmożonych prac polowych. Na drogach obserwujemy coraz częściej maszyny rolnicze, których poruszanie się wymaga dużej uwagi zarówno od kierujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Czas żniw i poruszanie się pojazdów rolniczych jest utrudnieniem dla wszystkich użytkowników dróg. Kierujący maszynami rolniczymi muszą zachować szczególną uwagę. Kierowcy aut osobowych i dwuśladów powinni wykazać się cierpliwością i wyrozumiałością.

Apel Policji:
„Apelujemy o wzajemną cierpliwość i wyrozumiałość. Osoby prowadzące maszyny rolnicze, jeżeli mają taką możliwość mogą zjeżdżać na prawe pobocze i przepuścić kierujących autami. Operatorzy kombajnów muszą pamiętać, że podczas przejazdu drogą publiczną heder należy holować za sobą. Kierujący autami, jadąc drogą w obszarach wiejskich muszą pamiętać, że mogą zastać na drodze maszyny rolnicze. Zwłaszcza w okresie rozpoczętych już żniw prosimy o wzmożoną ostrożność.”

 

MSZE ŚW. ODPUSTOWE 2021.

W tym roku msze św. odpustowe sprawowane będą w następujących terminach: 24 sierpnia (wtorek), o godz. 17.00 w Kinkajmach - ku czci św. Bartłomieja, Apostoła; 12 września (niedziela), o godz. 11.00 w Łabędniku (główny odpust). Na msze św. odpustowe przyjmujemy intencje (zbiorowa). Zamów osobiście, po mszy św. lub poprzez platformę internetową. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

GREEN OFFICE: ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI.

Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w corocznej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (AGD, RTV, pralki, komputery itp.). Miejsce składowania (od 20 sierpnia): parking przy kaplicy w Kinkajmach. Termin: odbioru: 21 sierpnia (do godz. 11.00). [czytaj więcej]

ZAPRASZAMY NA 3. ŁABĘDNICKIE CZUWANIE MODLITEWNE.

Już dziś zapraszamy was do udziału w corocznym spotkaniu modlitewnym w naszym parafialnym kościele w Łabędniku k/Bartoszyc. W tym roku tematem przewodnim jest MODLITWA. Okolicznościową konferencję wygłosi ks. dr Darek Sonak, dyrektor Warmińskiej Szkoły Duchowości oraz asystent kościelny olsztyńskiego wydania "Gościa Niedzielnego". 

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć finansowo naszą inicjatywę (opłacenie gościa i zespół), to zapraszam do kontaktu z nami. Lista darczyńców zamieszczona zostanie w internecie.

Liczymy na Waszą obecność z soboty na niedzielę (4 na 5 września). Jeżeli możesz, to przekaż informację swoim bliskim. [czytaj więcej]

ZGŁASZANIE DZIECI DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. I BIERZMOWANIA.
Rodziców dzieci z klasy II SP (rok szkolny 2021/22) proszę o składanie do ostatniej niedzieli sierpnia wypełnionych deklaracji w celu rozpoczęcia 2-letniej formacji przygotowującej do I Komunii św. Uczniów klasy VI SP (rok szkolny 2021/22) proszę o składanie w tym samym terminie wypełnionych deklaracji w celu rozpoczęcia 3-letniej formacji przygotowującej do bierzmowania.

  • Strona dotycząca I Komunii św. [wejdź]

  • Strona dotycząca Bierzmowania [wejdź]

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE W KORSZACH.

Kustosz dekanalnego sanktuarium fatimskiego w Korszach zaprasza, w każdy 13 dzień miesiąca (maj-październik) do udziału  nabożeństwie ku czci NMP Fatimskiej. Msze św. o godz. 10.00 (dla chorych) i 20.00 (po mszy procesja różańcowa).


WYDZIAŁ TEOLOGII ZAPRASZA DO STUDIOWANIA.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Zapraszamy również osoby w dojrzałym wieku. [czytaj więcej]

SEMINARIUM DUCHOWNE W OLSZTYNIE ZAPRASZA POWOŁANYCH!

Jeżeli zachwyca cię droga powołania kapłańskiego i nie lękasz się podjąć trudu głębszej modlitwy, studium i pracy nad sobą, aby przygotować się do głoszenia współczesnemu światu Chrystusowej Ewangelii - to zapraszamy Cię do wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego "Hosianum" w Olsztynie. [czytaj więcej]

TABLICA OGŁOSZEŃ

Ciekawe lub interesujące cię plakaty możesz umieścić na swojej stronie www lub profilu facebook.

Zasady
Odpust w Kinkajmach
ubiór
elektro
Odpust_Kinkajmy
czuwanie
Odpust_Ł